hlášení
Oznamujeme, že I. kolo volby prezidenta České republiky se uskuteční dnes od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 14. ledna od 8:00 do 14:00 hodin.
Místem konání voleb
je volební místnost zasedací místnost OÚ Miřetice čp. 66 pro voliče s trvalým pobytem v místních částech Čekov, Dachov, Dubová, Havlovice, Miřetice
je volební místnost v Pohostinství Švihov čp. 29 pro voliče s trvalým pobytem v místních částech Bošov, Krupín, Švihov
Voliči bude umožněno hlasování po prokázání jeho totožnosti a státního občanství České republiky platným občanským průkazem nebo platným cestovním pasem.
Volič může ze zdravotních důvodů požádat volební komisi nebo obecní úřad a může volit doma do přenosné volební schránky.
Pokud nebude prezident republiky zvolen v I. kole, proběhne II. kolo 27. a 28. ledna. Nové hlasovací lístky potom obdrží voliči až ve volební místnosti.
SDH Miřetice Vás srdečně zve na Hasičský ples v sobotu 21.1.2023 od 20:00 v Pohostinství U Kapličky ve Švihově. K tanci a poslechu hraje kapela CZECH.
Vinařství Holánek přijede dnes s pojízdnou vinotékou. Tento týden nabízí nový polosladký Ryzlink rýnský 2021 za 150 Kč (běžně 200 Kč) a suché Rulandské šedé 2021 a to také za 150 Kč (běžně 180 Kč)!. Vinotéka bude stát od 17:20 - 17:40 u autobusové zastávky v Miřeticích.
15.2.2025 14:33
Aktuální teplota:
-0.6 °C
Vlhkost:
73.9 %
Rosný bod:
-4.7 °C
Obec Miřetice se nachází v okrese Chrudim, kraj Pardubický. V obci žije 1300 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1325. V současnosti je tvořena osmi osadami: Bošov, Čekov, Dachov, Dubová, Havlovice, Krupín, Miřetice, Švihov. Největší soustředění obyvatelstva je v Miřeticích. Zde má sídlo obecní úřad, mateřská a základní škola, pošta a ordinace soukromých lékařů - praktického lékaře pro dospělé, dětského lékaře, zubního lékaře a gynekologa. Trvale obydlených domů je 345, k individuální rekreaci je využíváno 175 objektů.