Obnova movité nebo nemovité kulturní památky, která dále nebude posuzována v režimu stavebního zákona
V této věci je oprávněn jednat vlastník kulturní památky.
Před provedením prací (popsaných v bodě 04) podá vlastník kulturní památky písemnou žádost o závazné stanovisko.
Předepsané formuláře nejsou stanoveny.
Správní ani jiné poplatky nejsou stanoveny.
Lhůty vyplývají z § 71 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.
Další účastníci postupu nejsou stanoveni.
Další činnosti nejsou stanoveny; restaurování kulturní památky však může provádět pouze osoba s povolením k restaurování.
Podání lze učinit elektronicky.
Písemné odvolání, které se podává u obecního úřadu obce s rozšířenou působností, který ve věci rozhodl; o odvolání rozhoduje krajský úřad.
Za provedení obnovy kulturní památky bez závazného stanoviska obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo za nedodržení podmínek určených v tomto závazném stanovisku je možné uložit fyzické osobě, právnické osobě nebo fyzické osobě oprávněné k podnikání, která svoje povinnosti porušila při výkonu svého podnikání, pokutu až do výše 2 000 000 Kč.
Můžete se obrátit na Národní památkový ústav.
Odbor památkové péče Ministerstva kultury
Bez časového omezení.
11.12.2024 00:28
Aktuální teplota:
-0.3 °C
Vlhkost:
98.7 %
Rosný bod:
-0.5 °C
Obec Miřetice se nachází v okrese Chrudim, kraj Pardubický. V obci žije 1300 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1325. V současnosti je tvořena osmi osadami: Bošov, Čekov, Dachov, Dubová, Havlovice, Krupín, Miřetice, Švihov. Největší soustředění obyvatelstva je v Miřeticích. Zde má sídlo obecní úřad, mateřská a základní škola, pošta a ordinace soukromých lékařů - praktického lékaře pro dospělé, dětského lékaře, zubního lékaře a gynekologa. Trvale obydlených domů je 345, k individuální rekreaci je využíváno 175 objektů.